Ariston 6p1 arıza uyarısı kombinin prosestat parçasında bir sorunun olduğunu belirtir. Bu parça fanın gaz çıkışında bir problemin olup olmadığını tespit eder. Bu nedenle kombinin önemli parçalarından biri de diyebiliriz. Kısacası 6p1 hatası kombinizin baca sisteminde bir arızanın olduğunu ifade eder. Sorunla alakalı birkaç çözüm önerisinde bulunulabilir.

Ariston 6P1 Arıza Nedenleri

Ariston 6p1 arıza kodu ile karşılaştığınızda endişelenmeyin. Aşağıda belirteceğimiz nedenlere bağlı olarak bu hata ile karşılaşmış olabilirsiniz.

  • Baymak kombinizin dışarı tarafa uzanan borusu yerinden oynamış olabilir ya da borunun çıkış tarafını kapatan bir cisim olabilir. Bu durum 6p1 arızası oluşmasına neden gösterilebilir. Gerekli kontrolleri yapınız.
  • Diğer nedenler olarak fanın problemli olması, kombinin ana kartında herhangi bir sorun oluşması, hava prosestat parçasının işlevini yerine getirememesi gösterilebilir.
  • Kombilerde bazı hatalar reset işlemini uygulayarak düzelebilir. Kombinizin reset düğmesine basılı tutarak yeniden çalışmasını sağlayın.
  • Sorununuz devam ediyor ise oluşan arızanın doğru tespit ve çözümü için teknik servis ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56