Arçelik Kombi Ap Arızası bazen ortaya çıkabilmektedir. Bu kod bazı zamanlarda arızayı değil uyarıyı sizlere vermektedir. Kombiniz çalışırken elektrikler kesilip tekrar geldiyse Arçelik markalı kombinizde Ap uyarısı ekranda görünebilir. Ama kısa sürede yok olacaktır. Voltajın düşük ya da yüksek olduğu durumlarda kendini belli edebilir. Eğer uyarı kodu ekrandan gitmediyse cihazınızı resetleyebilirsiniz. Resetleme işleminden sonra durum normale dönebilir.

Kombinizin su seviyesini kontrol etmeniz arıza kodunun devam etmesi durumunda gerekebilir. Su bar göstergesi 1,5-2 ibreyi gösterene kadar kombiye su ilavesi yapmanızı önermekteyiz. Ap uyarı kodu ile karşılaşanlar kodun kısa sürede ekrandan yok olduğunu görür. Ama yok olmuyorsa kombi servisi yardımı alınmalıdır.

Arçelik kombi Ap arızası nedenleri şunlar olabilir;

  • Parça arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Arçelik Kombi Ap Arızası yoğuşmalı kombilerde ortaya çıkmaktadır. Kombinin çalıştığını ve devrede olduğunu gösteren bir uyarı anlamındadır. Bu kodun görülmesiyle birlikte başka sorunlar da gündemdeyse hemen Arçelik Kombi Servisi teknik personel yardımı alınmalıdır.

444 78 56