Airfel kombi hp arızası cihazın ekranında görüldüğünde bu su basıncı ile ilgili bir sorun olduğunu göstermektedir. Kombi su basıncı yüksek olduğunu ve bunu düşürmeniz gerektiğini bildirmektedir. Kombinin su basıncının 1.5 bar olması gerekir. Bundan yüksek basınçlar olduğunda düşürülmesi şarttır. Basıncı peteklerden su alarak düşürdüğünüz halde aynı hata kodunu veriyorsa çözüm servis çağırmaktır.

Suların sık kesilmesi gibi sorunlar yaşanıyorsa kombinin basıncında da artışlar olabilmektedir. Her su geldiğinde kombiye tekrar su basarken basıncın kontrolünü yapmayı ihmal etmemelisiniz. Basınç sürekli yükseliyorsa basınç sensöründe arıza olabilir. Kombilerin düzenli bakımlarının yapılması bu gibi sorunların yaşanmasının önüne geçmektedir.

Airfel Kombi Hp Arızası Neden Olur?

Airfel kombi hp arızası cihazın içindeki ana kart, basınç sensörü arızalarından olduğu takdirde değişmeleri gerekmektedir. Cihazın ekranında bu hata kodunu gördüğünüzde servis çağırmadan önce şu işlemleri yapabilirsiniz. Devam ettiği takdirde kombiyi kapatmanız daha büyük arızaların olmasının önüne geçecektir.

  • Peteklerden birinden su basıncı 1,5 bar olana kadar su alın
  • Kombinizi resetleyin
  • Kombinizin bakımını düzenli yaptırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56