Airfel kombi hl arızası olduğunda kombini aşırı ısınmış anlamına gelmektedir. Klimanın aşırı ısınması halinde içindeki emniyet termostatı devreye girer. Bu şekilde kombide daha büyük arızalar olmasının önüne geçilir. Ayrıca kombinin aşırı ısınması tehlikeli bir durumu ortaya koyabilir. Emniyet termostatının devreye girmesi halinde kendiniz birkaç kontrolü yapabilirsiniz.

Yaptığınız kontroller ile hata kodu cihazın göstergesinde yer alıyorsa servis çağırılması gerekmektedir. Bu durumda içinde ki çeşitli parçalarda arıza olabilmektedir. Servisin arızalı parçayı değiştirmesi ile kombi ısınmayacak düzgün çalışacaktır. Kombi bloke olmuş anlamına gelen bu hata kodu nedeniyle çalışmayacaktır.

Airfel Kombi Hl Arızası Nedeni

Airfel kombi hl arızası nedeni olarak kombinin blokesinin kaldırılması gerekiyor. Bunun için ilk yapılacak şey kombinin resetlenmesidir. Bunun yanında yapabileceğiniz basit birkaç işlem bulunuyor. Tüm kontrolleri yaptıktan sonra düzelme olmuyorsa kapatıp servis çağırmalısınız. Kombinizde hl arızası olduğunda şu kontrolleri yapabilirsiniz.

  • Petekler hava yapmışsa bu havayı almalısınız
  • Kombinin su basıncının 1,5 bar olması gerekmektedir. Basınç bunun altındaysa basıncı yükseltin
  • Peteklerde ve kombide bulunan vanaları kontrol edin kapalıysa açın
  • Kombiyi resetleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56