Airfel kombi gürültülü çalışıyor sorunu yaşandığında bunun giderilmesi için servis çağırılması gerekmektedir. Bilindiği gibi kombiler peteklere su sirkülasyonu yapar, sıcak su kullanımı sırasında, atık gazı bacadan atan fanlardan kaynaklı bir miktar ses çıkartabilir. Bu sesler zaman içinde arttığı durumlarda ise sesin artma nedeni tespit edilmelidir. Arızanın tespiti ile sorun giderilebilir.

Kombilerin düzgün çalışması ve uzun ömürlü olmaları için bakımlarını yapılması gerekir. Bakımı yapılırken içinde eskiyen parça olduğunda değiştirilir ve arıza yaşanmasının önüne geçilir. Yapılan bakımlar ayrıca kombide oluşacak kireçlenmenin de önüne geçmektedir. Kombinin gürültülü çalışma nedeni genellikle fandan kaynaklı olabilmektedir.

Airfel Kombi Gürültülü Çalışıyor Nedeni Ne?

Airfel kombi gürültülü çalışıyor şikayetiniz olduğunda bunun giderilmesi için sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bacanın fanları kirlendiğinde çıkan ses artar. Bunun yanında peteklere su gönderen pompa aşınmış olabilir. Bu durumda hemen tamir edilmez ise daha büyük arızalar ortaya çıkabilir. Kombinizden çok gürültü geliyorsa giderilmesi için şunlar yapılabilir.

  • Baca fanlarının kirlenmiş olması ihtimaline karşı bakım yaptırabilirsiniz
  • Baca fanlarında ve diğer baca bağlantılarında arıza varsa değiştirilmelidir
  • Peteklere su gönderen pompa kireçlendiyse temizlenmelidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56