Günümüzde, barınmak için olmazsa olmazların başında doğalgazlı ev gelmektedir. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınma olmak üzere sıcak suya erişim kolaylığı ile birlikte birçok kolaylık sağlamaktadır. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için kombilerde diğer tüm elektronik cihazlar gibi yer yer arızalar meydana gelebiliyor. Bu arızalar günlük hayat yaşamlarımızı aksatabiliyor.

Airfel Kombi 6C Arızası

Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebilmektedir. Kombi arıza kodları arasında sıklıkla karşılaşılabilen arıza kodu olan Airfel kombide meydana gelen bu arıza, cihazınızın hava akışında yaşanan bir fan problemidir.

Yoğuşmalı kombiniz belirli bir sebepten dolayı cihaz içerisinde yeterli hava akışı sağlayamazsa, bu durum 6 arızasına yol açabilir. Airfel kombi c6 hatası verdiğinde, kombinizde hava akışına yardımcı olan parçaların birinde veya birkaçında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Airfel kombinizin bu arızası kombinizin hava akışında meydana gelebilecek bir fan problemini işaret etmektedir.

Airfel kombinizin arızalanması durumunda, kombinizin hava akışını sağlamak için çalışan fan, prosestat ve anakart gibi parçalarda hata olabileceği için cihazınız çalışmayı durdurur. Dolayısıyla, sıcak su ve ısınma ihtiyacınızı karşılayamayabilirsiniz. Böyle bir durumda, kombi parçalarından kaynaklanan bir problem yaşandığı için teknik açıdan kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bu sebeple ekranınızda bu arızayı gördüğünüzde teknik bir ekipten yardım almanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56