Kombiler kuşkusuz özellikle kış mevsimi başta olmak üzere tüm mevsimlerde de evlerin vazgeçilmezi konumunda olan elektronik eşyalardır. Kullanımıyla insanlara büyük bir avantaj sağlamasının yanı sıra herhangi bir arıza durumunda bu avantaj yerini dezavantaja bıraksa da tabi ki bir çok arıza kodunun çözümü mümkün. Gerek ısınma gerek sıcak su kullanımında önemli bir role sahip olan kombiler arıza durumunda işlevlerini yitirebiliyor. Kimi arıza kodları hemen kullanıcı tarafından birkaç küçük işlemle giderilirken kimi arıza kodları uzman yardım gerektirebiliyor.

Airfel kombi çalışmıyor şikayeti de zaman zaman Airfel kullanıcıları tarafında dillendirilen şikayetlerden birisidir. Öncelikle bir kombinin arızasının giderilmesi için arızanın tespit edilmesi çok önemli bir husustur. Bunun için de daha spesifik bir arıza tanımı olmalıdır. Kombinin çalışmamasının birçok nedeni olabilir. Ancak kullanıcı olarak sadece aşağıda yazılanları uygulamanız sizin yapacaklarınız olarak tanımlanabilir.

  • Kombinin su bar basıncının değeri kontrol edilmelidir. Eğer basınç düşük ise aşağıda bulunan vanadan su takviyesi, eğer basınç fazla ise fazla su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için; dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur.Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek ile sorununuz çözülecektir. Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bunlar uygulandığı halde hala Airfel kombi çalışmıyor sorununuz devam ediyor ise mutlaka Airfel teknik servisinden profesyonel yardım almanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56