Airfel kombi çalışırken ses çıkarıyor sorunu sık olarak görülmektedir. İnsanların hayatını kolaylaştıran kombiler de zamanla arızalar ortaya çıkabilmektedir. Kombinin çalışırken çıkarttığı sesin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bu sorunların giderilmesi için mutlaka servis çağırılması gerekmektedir. Kombiler hassas cihazlar olduğundan amatör kişilerce yapılmaya çalışılacak tamirat daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Kombilerin sesli çalışmasının nedenleri sesin ne zaman çıktığına bağlı olarak değişebilmektedir. Servise doğru bilgi vermek adına bunu takip edebilirsiniz. Sesin çıkmasına neden olarak içindeki parçalarda bozulma ya da kireçlenme olmuş olabilir. Bu durumda değiştirilmesi gerekir.

Airfel Kombi Çalışırken Neden Ses Çıkarıyor?

Airfel kombi çalışırken ses çıkarıyor sorunu sadece sıcak su açıldığında geliyor olabilir. Bu durumda kombinin su akışını sağlayan tribün bozulmuş olabilir. Ya da kombinin uzun süre çalışmasından dolayı eşanjörün ısınması ses çıkmasına neden olabilmektedir. Sorunun kaynağının ne olduğu servis tarafından tespit edilerek tamiri gerçekleştiğinde sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz. Kombinizden çalışırken ses gelme nedenleri arasında şunlar yer alabilmektedir.

  • Sıcak su açıldığında ses geliyorsa su akış tribünü arızalı olabilir
  • Sesin çıkma nedenleri arasında kombinin eşanjörünün arızası olabilir
  • Kombi kireçlenmiş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56