Airfel kombi devreye girmiyor sorununu yaşıyorsanız servis çağırmadan önce kendiniz bazı kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorunu yapacağınız kontroller ve birkaç basit işlem ile giderebilirsiniz. Sorun devam ettiği takdirde ise servis çağırmalısınız. Sorun içindeki elektronik aksamdan, fan motorundan, dış hava prosestatından meydana geliyor olabilir.

Kombinin devreye girmemesinin nedeni içindeki parçaların bozulması ile değiştirildiğinde sorun ortadan kalkacaktır. Kombinin hiç devreye girmemesi belirttiğimiz parçaların bozulmasından kaynaklıdır. Eğer devreye geç giriyor ise yine bu parçalarda sorun olabileceği gibi ayrıca bacanın uzunluğundan da olabilir.

Airfel Kombi Neden Devreye Girmiyor?

Airfel kombi devreye girmiyor sorunu yaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken birkaç basit kontrol bulunmaktadır. Bunları yaptığınızda kombi sorunsuz çalışabilecektir. Kombiler elektronik cihazlardır ve çalışmaları için 220 volt elektrik gerekir. Voltajın düşmesi halinde devreye girmeyecektir. Doğalgaz akışında sorun varsa da kombi çalışmaz. Tamirci çağırmadan önce şu kontrolleri yapabilirsiniz.

  • Ocağı yakarak doğalgazın olduğundan emin olmalısınız
  • Kombideki suyun basıncını kontrol edin basınç 1,5 olmalıdır. Eksik olması halinde çalışmaz.
  • Elektrik tesisatında sorun olmadığından emin olmalısınız.
  • Voltaj düzenleyici çalışmıyorsa değiştirilmelidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56