Kış aylarında en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisi de kombilerdir. Bu elektronik eşyaların arıza vermelerinin sebeplerinden birisi de yaz-kış durdurak bilmeden çalışmalarıdır. Buna arızalara müdahale dışında daha henüz arıza oluşmamışken kombilerin periyodik bakımını yaptırarak arızalarını geciktirmek mümkün olabilir.

Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir. Yeni nesil Ferroli marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Eğer Ferroli kombi mavi ışık yanıp sönüyor gibi bir şikayetiniz var ise bu kombinizdeki kullanım suyu sensöründe bir sorun olduğuna işarettir. Eğer bu şikayetiniz var ise kombinizde sıcak su temini sağlayamazsınız. Işığın yanıp sönmesinin nedenleri arasında;

  • Kullanım suyu sensörü arızası
  • Sensör borularında nemlenme

Bu durumda ne yazık ki kullanıcı olarak bir şey yapmanız mümkün değildir. Arızanın teşhis edilip onarılması için mutlaka işinin uzmanı teknik servis ekiplerinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bu ve benzeri problemlerin çok sık yaşanmaması için mutlaka kombilerin ve peteklerin yıllık periyodik bir şekilde yapılması gereken bakımlarının ise aksatılmamasını önerdiğimizin üstüne tekrar basarak hatırlatmakta fayda var diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56