Ferroli kombi 01 hatası ferroli markasına ait kullanıcıların internette en fazla araştırdığı arızalardan birisidir. Bu arıza genelde kombide ateşleme arızası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu arıza ateşlemenin gerçekleşmeyerek alevin oluşmadığı anlamına gelir. Kombinizin ekranında Ferroli markasına ait kombinizde F1 arıza kodu görüntülenir. Bu arıza durumunda kullanıcı ilk önce kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelidir. Kullanıcıların yapması gereken sırası ile;

  • Dairenizin içinde gaz kontrolü (gaz vanalarını kontrol etmek ve açık konumda olduğundan emin olmak gereklidir).
  • Diğer bir seçenek ise en başvurulan yollardan biri olan cihaza reset atma seçeneğidir.

Bu işlemler sırası ile yaptığınız halde sonuç hala aynı ise mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmayın, müdahale etmeyin ya da uzman olmayan kişilerden kesinlikle yardım almayın. Gaz kesik olmadığı halde Ferroli kombi ateşleme yapmıyor ise bir servis ile irtibata geçmeniz gerekir.

Ferroli kombiye ait 01 hatasının sebebi, Ferroli kombi gaz valf arızası, Ferroli kombi ateşleme kart arızası, Ferroli kombi elektronik kart arızası ile alakalı olabilir. Uzman ekip ya da teknisyenler tarafından yapılan arıza tespiti sonucunda kaynak bulunup tamir veya değişim yoluyla cihazın tekrar test edilmesi ve arızanın giderilmesi gereklidir. Bazı durumlarda gaz ayarlarında bulunan sorun nedeniyle ateşleme gücü düşük olmaktadır. Bu durumlarda iyonizasyon arızası mevcut olabileceğinden ötürü modülasyon ayarı yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56