Kombiler en uygun fiyatlı ısınma aracı olmasının yanında yaz kış kullanışlı bir elektronik eşya olduğu için de kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen elektronik eşyalardan birisidir. Bu sebeple de periyodik olarak bakım isteyen ve bakımı yapılmadığında ise kolayca bozulabilen elektronik eşyaların başında gelirler. Çok fazla kullanılan elektronik eşyaların ise birden fazla arızaları olduğu gibi kombiler için bu arızalar kombi ekranlarında farklı arıza kodlarının meydana gelmesi ile bilinmektedirler Bu gibi durumlarda kullanıcılarının bazı arıza kodlarında yapacakları olduğu gibi bazı arıza kodlarında ise işi teknik ekibe bırakmaları ve cihaza hiç müdahale etmemeleri önerilmektedir.

Airfel kombilerde meydana gelen Airfel kombi p6 hatası da kullanıcıların internette en fazla araştırdığı arızalardan birisidir. Öncelikle en sık karşılaşılan bu sorunun temel kaynağı kombi filtresi hatası olarak bilinir. Gene birçok kez bahsettiğimiz gibi temel hatası kombinin düzenli olarak bakıma maruz kalmaması ve hava ile baca filtrelerinin temizlenmemesinden kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. İkinci meydana gelmesinin sebebi ise elektronik kart hatası olabilir.

Eğer cihaza ait polen filtreleri temizlendikten sonra resetlendiği halde cihaza ait hata hala devam ediyorsa elektronik kart hatalı demektir. Bunun için ise kullanıcıya kalacak hiçbir şey kalmamış demektir. Bu sebeple kullanıcının bir teknik servis çağırarak elektronik karta müdahale etmesi için yardım istemesini önermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56