Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir. Yeni nesil Airfel marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisi olarak bilinmektedirler. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılayan kombiler bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Eğer Airfel kombi db arızası ile alakalı bir şikayetiniz var ise düşük su basınç sorunu olarak bilinmektedir.

  • Ekranda böyle bir hata kodu belirdiği zaman kombinin suyu hali hazırda az demektir. Yani bu durumda cihaza su basmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Su basıncı 1 barın altında olduğunda bu uyarıyı alırsınız ve bu değeri 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir.
  • İşlemi doldurma musluğu ile yapabilirsiniz.
  • Airfel markasına ait Digifel Duo model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basmalısınız. 
  • Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56