Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisi olarak bilinmektedirler. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılayan kombiler bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir.

Airfel Kombi Su Isıtmıyor Neden?

Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir. Airfel kombilerde görülen Airfel kombi su ısıtmıyor probleminde kombilerin birçok sebeple sıcak su vermediği bilinir. Kombilerin çalışma prensibi olarak önceliği sıcak sudur. Bu arıza ile karşılaşıldığında birkaç işlem uygulamak gerekir.

  • Önce kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir.
  • Kaloriferleriniz ısınmıyor ise bu da hem sıcak su hem de kaloriferleri çalıştıran sistemlerde sorun olabileceği anlamına gelir.

Ayrıca kombiye elektrik ve gaz geliyor mu diye de kontrol etmeniz gerekir. Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için;

  • Dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur.
  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin.
  • Kapalıysa açık konuma getirin.
  • Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek ile sorununuz çözülecektir.
  • Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bunlar uygulandığı halde hala Airfel kombi su ısıtmıyor sorununuz devam ediyor ise mutlaka Airfel teknik servisinden profesyonel yardım almanız önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Airfel Kombi Su Isıtmıyor Neden Olabilir?

Airfel kombinizin su ısıtmama sorunu birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir. Örneğin, kombinizin su basıncı düşük olabilir, termostat arızalı olabilir, yanma odası tıkalı olabilir veya sirkülasyon pompası arızalı olabilir.

Airfel Kombi Su Isıtmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Airfel kombinizin su ısıtmama sorununu çözmek için birkaç adımı izleyebilirsiniz. Öncelikle, kombinizin su basıncını kontrol edin ve gerekirse arttırın. Daha sonra, termostatı kontrol edin ve arızalıysa değiştirin. Yanma odasını temizleyin veya sirkülasyon pompasını değiştirin. Eğer sorun devam ederse, profesyonel bir kombi servisi çağırmak en iyi seçenektir.

Airfel Kombi Su Isıtmama Sorunu Kendi Başıma Onarılabilir mi?

Airfel kombinizin su ısıtmama sorunu kendiniz tamir edebilirsiniz, ancak bu genellikle tavsiye edilmez. Kombi cihazları oldukça karmaşık ve tehlikeli olabilir, yanlış yapılacak bir müdahale daha büyük sorunlara neden olabilir ve hatta can güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Bu nedenle, kombi tamirleri için her zaman bir uzman teknisyen çağırmak en iyisidir.

4 thoughts on “Airfel Kombi Su Isıtmıyor

  1. Her sorunu en ince ayrıntısına kadar açıklamanız o kadar güzel ki kendi adıma teşekkür ederim hakikaten.

  2. Kombimizin iki gündür su ısıtmadığının farkına vardık. Uzun süredir Airfel kombi kullanıyoruz. Ancak böyle bir problemle karşı karşıya kalmamıştık. Ne yapacağımız konusunda elimiz ayağımıza dolandı. Buradaki yazıyı okuyunca aşama aşama ne yapacağımızın farkına vardık. Umarım kısa sürede bu problemi çözüme kavuşturacağız. Yazıyı paylaşanlara teşekkür ediyoruz. Bizim için oldukça bilgilendirici bir yazı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56