Kombiler özellikle kış aylarında başta olmak üzere dört mevsimde de insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızlar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Alarko kombi kullanıcılarının sıkça karşılaştığı arızalarından birisi de Alarko Kombi E04 hata kodudur. Bu hata kodunu aldığınızda kombiniz çalışmaz ve ekranda E04 yazısı yanıp sönmeye başlar. Bu hata kodu kullanıcıların yapacağı birkaç işlemle giderileceği gibi bazı durumlarda teknik destek gerektirebilir. Peki kombiniz Alarko Kombi E04 hata kodunu neden verir? Gelin beraber başlıca nedenleri ve çözümleri inceleyelim.

Su basınç seviyesi olması gerekenden düşük seviyededir. Kombi 1.5 bara gelene kadar su basınız. Su doldurma musluğu kombilerin alt kısmında bulunur ve Alarko kombilerde ekseriyetle mavi renkte olmaktadır. Sola çevrildiği taktirde sus sesi gelir ve bu suyun doldurulduğu anlamına gelir.

Kombiye yeteri miktarda su takviyesi yapıldığı halde hala E04 arızası ile karşılaşılıyorsa muhtemelen aşağıdaki problemlerden biri yaşanmıştır. Bunun için de kombiye herhangi bir müdahelede bulunmadan uzman teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

  • Termohidrometre olarak adlandırılan basınç saati arızalanmış olabilir. Bu durumda teknik servisi çağırınız.
  • Petek tesisatında meydana gelen su kaçakları su basınç seviyesini düşürdüğünden dolayı E04 hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda su kaçaklarını gideriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56