Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. İstenilen ısı ayarını otomatik olarak sağlamak için termostatlar kullanılır. Ancak her elektronik cihaz gibi kombiler de zaman zaman arızalanabilmektedir.

Bu arızalar kullanıcı kaynaklı arızalar olabileceği gibi, kullanım ömründen veya diğer sebeplerden olabilir. Fakat her ne sebepten olursa olsun mağdur olmamak adına bu sorunların çok kısa bir süre içerisinde giderilmesi gerekir. Alarko Kombi E05 Hatası da kalorifer gidiş suyu sensörünün yani diğer bir adıyla tesisat sensörünün arızalandığını ifade eder. Bu arıza kodu ile karşılaıldığı zaman kalorifer petekleri ısınmaz ve ısınmadan faydalanılmaz. Arıza çözümünde kullanıcı olarak ne yazık ki yapılabilecek bir şey yoktur.

Bundan dolayı daha büyük sorunlara yol açmamak için kesinlikle kombiye herhangi bir müdahelede bulunmadan Alarko kombi teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelecek olan teknik servis sensörde mi yoksa bağlantı kablolarında mı arıza olduğunu tespit eder. Tesisat sensörü onarımı yapılmayan bir parçadır. Gelecek olan teknik servis ekibi parça değişimi yaparak sorunu ortadan kaldıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56