Günümüzde kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir. Alarko kombi kullanıcılarının zaman zaman karşılaştığı arızalardan birisi de E16 isimli arıza kodudur. Alarko Kombi E16 Arızası kullanıcıya fan sorunu yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu arıza kodu ile karşılaşıldığında kullanıcı olarak aşağıda yazılan işlemler uygulanabilir.

  • Kombi bacasının yerinden çıkıp çıkmadığı kontrol edilmelidir. Eğer çıktıysa yerine takılmalıdır.
  • Kombi bacasını tıkayan herhangi bir nesne olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer tıkayan bir nesne var ise tıkanıklık giderilmelidir.
  • En son olarak da kombiye reset atılmalıdır. Ancak 3 kereden fazla reset atmamaya özen gösterilmelidir. Fazla sayıda atılan reset kombide başka arızalara yola açabileceği unutulmamladır.

Yukarıda yazılan maddeler uygulandığı taktirde hala E16 isimli arıza kodu alınıyorsa muhtemelen;

  • Fan
  • Sensör
  • Elektronik kart parçalarından birinde bir arıza vardır.

Bu durum karşısında kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Kombiye herhangi bir müdahelede bulunmadan Alarko teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56