Isınma ve sıcak su ihtiyacımızı kusursuz bir şekilde karşılayan kombiler kuşkusuz hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kombilerin bir hata vermesi günlük rutinimiz açısından bir önemli bir sorun olabilir. Alarko Kombi E46 Arızası kombide basınç sensörü arızası olduğu anlamına gelir. Ekseriyetle kombi basıncı düştüğünde bu hata ile karşılaşılır. Kombilerin hata vermeden düzgün bir şekilde çalışması için kombinin belli bir miktarda su basıncına sahip olması gerekir.

Kombideki basınç değerini görmek için panel üzerinde bulunan info düğmesini 2 saniye kadar basılı tutmak gerekir. Ardından ekranda görülen basınç değeri 1 bardan düşük ise kombinin alt kısmında bulunan vanayı ya da musluğu sol yöne doğru çevirerek su dolumu yapmanız gerekir. Bu noktada su dolum sesiyle karşılaşmanız gerekir. Ardından kombi üzerinde bulunan ekranda barın arttığını göreceksiniz. Su basınç değerinin 1.5 bar seviyesine geldiğinde vanayı ya da musluğu sağ tarafa doğru çevirerek dolum işlemini sonlandırın. Daha sonra ana ekrana dönmek için tekrardan info düğmesine 2 saniye boyunca basılı tutun.

Bu işlemin ardından e46 hata kodu ortadan kalkarsa kombinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer kod silinmiyorsa ya da bu aşırı derecede fazla sayıda tekrarlanıyorsa Alarko kombi teknik servisinden yardım talebinde bulunun. Sorun muhtemelen basınç sensöründen kaynaklanmaktadır. Gelecek olan teknik servis ekibi arıza durumuna göre parça değişimi veya onarımı yaparak sorunu ortadan kaldıracaktır.

Call Now Button444 78 56