Kombiler özellikle kış aylarında başta olmak üzere dört mevsimde de insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızlar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Alarko kombi kullanıcılarının sıkça karşılaştığı arızalarından birisi de Alarko Kombi F0 hata kodudur. Alarko Trendy-D modellerinde görülür. Bu hata kodunu aldığınızda kombiniz çalışmaz ve ekranda F0 yazısı ve bir ingiliz anahtarı simgesi yanıp sönmeye başlar. Bu hata kodu kullanıcıların yapacağı birkaç işlemle giderileceği gibi bazı durumlarda teknik destek gerektirebilir. Peki kombiniz Alarko Kombi F0 hata kodunu neden verir? Gelin beraber başlıca nedenleri ve çözümleri inceleyelim.

Su basınç seviyesi olması gerekenden düşük seviyededir. Kombi 1.5 bara gelene kadar su basınız. Su doldurma musluğu kombilerin alt kısmında bulunur ve Alarko kombilerde ekseriyetle mavi veya siyah renkte olmaktadır. Sola çevrildiği taktirde sus sesi gelir ve bu suyun doldurulduğu anlamına gelir.

Kombiye yeteri miktarda su takviyesi yapıldığı halde hala F0 arızası ile karşılaşılıyorsa muhtemelen aşağıdaki problemlerden biri yaşanmıştır. Bunun için de kombiye herhangi bir müdahelede bulunmadan uzman teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

  • Termohidrometre olarak adlandırılan basınç saati arızalanmış olabilir. Bu durumda teknik servisi çağırınız.
  • Su seviyesi şartelinde tıkanıklık ya da arıza gerçekleşmiş olabilir. Bu durumda da teknik servisi çağırınız.
  • Petek tesisatında meydana gelen su kaçakları su basınç seviyesini düşürdüğünden dolayı F0 hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda su kaçaklarını gideriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56