Doğalgaz kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de bizler için oldukça önem taşır. Doğalgazın işlevsel olarak dönüşümüne ise kombiler aracılık etmektedir. Doğalgaz ve kombi birlikte, yaz mevsiminde ısınmadan ziyade sıcak su ihtiyacının karşılanması açısından önemli konuma sahiptir. Bu yüzden kombiler diğer tüm elektronik eşyalar gibi temel ihtiyaçlarımızı en kolay yoldan karşılarken kullanıcısına doğru direktif vererek kendi kullanımının komplike olmasını engeller. Birçok kombi markası bulunmaktadır.

Alarko markası da kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üreten markalardan birisidir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi Alarko marka kombiler de arızalanmaktadır. Marka ve modeline göre arıza durumu ekranda beliren arıza kodlarıyla kullanıcıya bildirilmektedir.

Alarko Kombi F3 Arızası da bunlardan birisidir. Bu arıza kodu Alarko Trendy-D ve Serena modellerinde görülür. Eğer siz de Alarko Kombi F3 Arızası ile karşılaştıysanız bu kalorifer sensöründe bir problem olduğu anlamına gelir. Sadece sensör değil, sensör kablolarında veya borularında yaşanan bir arıza da bu arıza kodunu vermeye neden olabilir. Bu arıza durumu karşısında kullanıcı olarak yapılabilecek bir şey yoktur. Cihaza 1 kez reset atılmalıdır. Düzelirse kullanıma devam edilmeli, düzelmezse Alarko Kombi teknik servisinden yardım talebine bulunulmalıdır.

Call Now Button444 78 56