Isınma ve sıcak su ihtiyacını hem ekonomik hem de güvenli bir şekilde karşılayan kombiler özellikle kış mevsimi başta olmak üzere günlük hayatımızı kolaylaştıran elektronik eşyaların başında gelir. Alarko markası da kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üreten markalardan birisidir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi Alarko marka kombiler de arızalanmaktadır. Marka ve modeline göre arıza durumu ekranda beliren arıza kodlarıyla kullanıcıya bildirilmektedir.

Alarko Kombi F4 Arızası

Alarko Kombi F4 Arızası da bunlardan birisidir. Bu arıza kodu Alarko Trendy-D ve Serena modellerinde görülür. Peki Alarko Kombi F4 Arızası Ne Demek acaba? Kısaca tanımlamak gerekirse; kombinin ön ateşlemeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği buna bağlı olarak brülörde alevin oluştuğu ama bir süre sonra herhangi bir sebeple oluşan alevin sönmesi sonucunda oluşan hatadır.

F4 hatasının nedenlerini sıralamak gerekirse;

 • Ani Doğalgaz kesintisi
 • Ani alev kesintisi
 • Oluşan alevin elektronik kart tarafından hissedilmemesi
 • Gaz valfinde arıza meydana gelmesi
 • İyonizasyon elektrodunun tıkanması ya da arızalanması
 • Elektronik kartın gaz valfine enerji gönderememesi
 • Atık gaz sisteminde problem olması

F4 Arızası karşısında kullanıcı olarak yapılacaklar;

 • Daireye ve kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir.
 • Cihaza en fazla 3 kere olmak kaydıyla reset atılmalıdır.

Yukarıda kullanıcı olarak yapılacak işlemlerden sonra kombiniz hala F4 hatasını vermeye devam ediyorsa, muhtemel arıza nedeni ve çözümü için Alarko Kombi Teknik Servisinden yardım talebinde bulununuz.

12 thoughts on “Alarko Kombi F4 Arızası Ne Demek

 1. Kombimiz alarko marka ilk defa böyle bi sorunla karşılaştık. Burda yazıldığı gibi resetledik düzeldi. Genel manada kombimizden çok memnunuz.

 2. Siteniz çok faydalı her sorunda buraya bakıyorum. Videolu sorun çözme paylaşımları yapsanız çok güzel olur 🙂

 3. bu siteyi tanıdıklarınıza kullandırtın, adamlar hakikatten 3 sorunumuzu çözdüler verdikleri fikirler ile. Bir de iletişim no koyun şuraya sayın yönetici, olmuyor böyle 🙂

 4. Kombimizde F4 hatası olduğunu fark ettik. Alarko kombi kullanıcısıyız. Daha önce böyle bir problemle karşı karşıya kalmamıştık. Haliyle ne yapacağımız konusunda biraz tereddüt ettik. İnternetten net bilgiler öğrenip ona göre hareket etmek istedik. İyi ki de internete bakmışız. Yoksa evde müdahale etmeye çalışacaktık. Teknik servisi aradık ve onlardan dönüş bekliyoruz. Teşekkürler.

 5. Alarko kombi satın aldık. İlk etapta hiçbir problemimiz yoktu. Daha sonraları F4 hatası vermeye başladı. Neden kaynaklı olabileceğini bir türlü bulamadık. Bu nedenle kafamızda soru işaretleri kaldı. Ancak bu siteye girdiğimizde kafamızda ki soru işaretlerini giderdik diyebiliriz. Bilgilendirici ve açıklayıcı yazı sayesinde F4 hatasının neden kaynaklı olduğunu öğrendik. Teşekkürler.

 6. Alarko kombiye sahibiz. Kombinizden çok memnunduk ancak kısa süre önce arızalandı. Bu yazıyı okuduktan sonra fark ettik ki F4 arızasını yaşıyoruz. Kendi başımıza arızayı gidermek için kombine ve daireye gaz gelip gelmediğini kontrol ettik, üç kere reset attık. Ancak yine de teknik servisten yardım almamız gerektiğini düşünüyoruz. Açıklayıcı metin için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56