Kombide F4 ne demek? diye araştıranlar ateşleme sorunu ile karşılaşacaktır. Kombinize gaz gelmediği ya da ateşleme yapamadığı arızasını sizlere söylemektedir. Öncelikle dairenizde gaz var mı diye kontrol etmelisiniz. Vanaları kontrol etmeniz ve açık konuma getirmeniz gerekmektedir. Kombi arızalarında kişilerin yapması gereken; genel kontrollerde bulunmak ve cihaza reset atmak olmalıdır. Bunun haricindeki müdahaleler kombinize yarar yerine zarar verecektir.

Kombi F4 Hatası

Kombinizin markası ne olursa olsun ilk kurulumlarını kurallara uygun olarak servislere yaptırmalısınız. Yıllık bakım konusunda da servis desteği almalısınız. Ancak o zaman verimli ve performanslı şekilde kombilerinizi kullanabilirsiniz. Zaman içinde ortaya çıkan sıkıntılarda da servis desteği önemlidir.

Kombi F4 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Gaz valfi arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Ateşleme elektrotunda arıza oluşmuş olabilir.
  • İyonizasyon elektrotu arızası olabilir.
  • Cihazın elektronik kartı arızalanmış olabilir.

Kombide F4 arızası ile ateşleme yapamayan kombiniz doğal olarak çalışmayacaktır. Bu durum da kişilerin mağdur olmasına neden olmaktadır. Her arıza kodunda olduğu gibi F4 hatasında da servis yardımı önemlidir. Kombi Servisini aramalı ve arızanın nedenini tespit ettirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56