Baymak ve daha bir çok marka kombide görülen AP hatası genel olarak yeni nesil yoğuşmalı kombilerde ağırlıklı olarak ortaya çıkmaktadır. Baymak kombi ap hatası durumlarında ise anakart parçalarında bir sorun olduğu bu nedenle kombinin bu hatayı vermeye devam ettiği genel bir sorun olarak görülmektedir. Baymak kombi ap hatasını detaylı bir biçimde inceleyecek olursak ,

Baymak Kombi AP Hatası

  • Kombilerin ilk açıldığı anda ekranında çıkan AP kodu genel olarak bir arıza kodu değildir. Ap yazmasının temel nedeni kombiyi ilk açtığınız anda kombinin çalışmadan önce anakart parçalarında bir sorun olup olmadığını kontrol ettiğini göstermektedir.
  • Beklemek istemeyenler için kombinin resetlenmesi durumunda bir sorun yoksa kombi çalışır duruma gelecektir. Baymak kombi ap kodunu gösterdikten sonra anakart parçalarının testini tamamlayarak yaklaşık 1 veya 2 dakika içerisinde çalışır duruma gelecektir.
  • Kombinin ap hatasını bu süre içerisinde devam ettirmesi durumunda kombinin anakart parçalarında sorun olduğu ortaya çıkmaktadır. Uzun süre düzelmemesi ve resetlenmesi sonucunda yeniden çalışmaya başlamıyorsa uzman yardımı alınması gerekmektedir.

Kombinin ap kodu ile anakart parçalarını test ettiği sırada bir sorun ile karşılaştıktan sonra ap hatası silinerek anakartta sorunun hangi parçada olduğuna bağlı olarak arıza kodu çıkarmaktadır. Anakartta yaşanan sorunlar karşısında kullanıcının yapması gereken en sağlıklı davranış en yakın teknik servis ile iletişime geçerek kombinin arızasının giderilmesini sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56