Baymak ve daha bir çok marka kombide görülen AP hatası genel olarak yeni nesil yoğuşmalı kombilerde ağırlıklı olarak ortaya çıkmaktadır. Baymak kombi ap hatası durumlarında ise anakart parçalarında bir sorun olduğu bu nedenle kombinin bu hatayı vermeye devam ettiği genel bir sorun olarak görülmektedir. Baymak kombi ap hatasını detaylı bir biçimde inceleyecek olursak ,

Baymak Kombi AP Hatası Ne Demek?

  • Kombilerin ilk açıldığı anda ekranında çıkan AP kodu genel olarak bir arıza kodu değildir. Ap yazmasının temel nedeni kombiyi ilk açtığınız anda kombinin çalışmadan önce anakart parçalarında bir sorun olup olmadığını kontrol ettiğini göstermektedir.
  • Beklemek istemeyenler için kombinin resetlenmesi durumunda bir sorun yoksa kombi çalışır duruma gelecektir. Baymak kombi ap kodunu gösterdikten sonra anakart parçalarının testini tamamlayarak yaklaşık 1 veya 2 dakika içerisinde çalışır duruma gelecektir.
  • Kombinin ap hatasını bu süre içerisinde devam ettirmesi durumunda kombinin anakart parçalarında sorun olduğu ortaya çıkmaktadır. Uzun süre düzelmemesi ve resetlenmesi sonucunda yeniden çalışmaya başlamıyorsa uzman yardımı alınması gerekmektedir.

Kombinin ap kodu ile anakart parçalarını test ettiği sırada bir sorun ile karşılaştıktan sonra ap hatası silinerek anakartta sorunun hangi parçada olduğuna bağlı olarak arıza kodu çıkarmaktadır. Anakartta yaşanan sorunlar karşısında kullanıcının yapması gereken en sağlıklı davranış en yakın teknik servis ile iletişime geçerek kombinin arızasının giderilmesini sağlamaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak Kombi AP hatası nedir?

Baymak Kombi AP hatası, kombinin yanma odası fanında veya atık gaz fanında bir arıza olduğunu belirten bir hatadır.

Baymak Kombi AP hatası ne anlama gelir?

Baymak Kombi AP hatası, kombinin yanma odası fanı veya atık gaz fanındaki bir arızayı gösterir. Bu durumda, cihaz yanmaz ve çalışmayı durdurur.

Baymak Kombi AP hatası nasıl çözülür?

Baymak Kombi AP hatası çözmek için, öncelikle kombinin elektrik bağlantısını kesin ve fanın açıkça görünebileceği bir şekilde yerleştirin. Ardından fanı temizleyin ve fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer fan çalışmıyorsa veya arızalıysa, fanın değiştirilmesi gerekebilir.

Baymak Kombi AP hatası ne sıklıkla oluşur?

Baymak Kombi AP hatası, kombi fanı arızaları gibi mekanik arızalar nedeniyle oluşabilir. Bu tip arızalar düzenli bakım yapılmadığında veya cihaz kullanımı sırasında yoğun bir şekilde çalıştığında daha sık görülür.

Baymak Kombi AP hatası için servis çağırmak gerekiyor mu?

Baymak Kombi AP hatası durumunda, fanın temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlemler için bir servis çağırmanız önerilir. Servis çağırmadan önce, cihazın fişini çekin ve gaz vanasını kapatın.

2 thoughts on “Baymak Kombi AP Hatası

  1. Merhaba, geçen hafta kombim ap hatası vermeye başladı. Servis çağırmadan önce internette araştırma yaptım ama anlamadım. Yetkili servisi aradığımda ap’nin ateşleme problemi anlamına geldiğini öğrendim. Teknisyen gelip ayarları yaptıktan sonra sorun çözüldü.

  2. İşyerindeki kombi ap hatası verdi. Servisi aradığımda bu hatanın ateşleme problemi olduğunu söyledi. Teknisyen gelip ayar yaptıktan sonra düzeldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56