Kombiler yazın sıcak su kullanımı, kışın ise sıcak su kullanımı için kullandığımız bu elektronik eşyalar hayatımızın olmazsa olmazı olarak bilinirler. Yeni nesil kombilerin üzerindeki ekranlarda eski tip kombilere nazaran büyük ve çeşitli ledlerin yanıp sönmesi yerine ekranda bulunan küçük led ekranlar sayesinde arıza kodları ile kendini göstermektedir. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinden sorunun kaynağı oldukça rahat ve hızlı bir şekilde tespit edilmektedir. Eca marka kombinizde meydana gelen ECA kombi f4 hatası Proteus Plus model kombilerde alev yok arızası anlamına gelmektedir. Eğer alev yok arızası ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler:

  • Öncelikle gaz giriş vanalarına bakarak açık konumda olduğundan emin olun.
  • Vanalar açık ve kombinize gaz gelişi var ise açma-kapama düğmesini 0 konumuna getirerek kombiyi kapatın birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın.
  • Sorunun devam ediyorsa sırasıyla anakart dahil olmak üzere gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabilir.
  • Diğer bir seçenek ise en başvurulan yollardan biri olan cihaza reset atma seçeneğidir.

Bu işlemler sırası ile yaptığınız halde sonuç hala aynı ise mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmayın ya da uzman olmayan kişilerden yardım almayın. Arızanın giderilmesi için teknik servisi aramanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56