Kombiden bir sıcak bir soğuk su gelmesi özellikle banyo yaparken kişileri mağdur bırakmaktadır. Banyoda sıcak su çeşmesini açtığınızda kombi çalışacak ve suyun ısınmasını sağlayacaktır. Bunun için suyu bir müddet akıtmanız gerekecektir. Akan su kısa bir sürede ısınacaktır. Ama sıcak su hemen soğuyor ve tekrar ısınıyorsa bu durum bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Sorun kombiden kaynaklı olabilir.

Şebeke suyunun basıncı da bu soruna neden olabilir. Suyun kireçli olması ve borular içinde ısındıktan sonra size ulaşana kadar sorun yaşanması arızanın nedenleri arasındadır. Tesisatınızla ilgili sorunlar da ortaya çıkmış olabilir. Eğer sıcak suya başka kısımdan soğuk su karışıyorsa suyunuz bir sıcak bir soğuk akacaktır.

Kombi bir sıcak bir soğuk su veriyor sorununun nedenleri nedir?

  • Eşanjör kireçlenmiş ya da arıza yapmış olabilir.
  • Baca problemi ortaya çıkmış olabilir.
  • Vana problemi ile karşılaşmış olabilirsiniz.
  • Üç yollu vana arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Sıcak su türbini kırılmış olabilir.

Kombiden bir sıcak bir soğuk su gelmesi probleminin araştırılması için servis yardımı almalısınız. Kombi Servisi sorunun nedenini tespit ederek giderecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kombim neden sıcak su ısınıp soğuyor?

Kombinizin sıcak su ısınıp soğumasının nedeni genellikle düşük basınçtan kaynaklanır. Kombi su basıncının düşmesi, sıcak suyu yeterince ısıtmaya yetecek kadar su akışını engeller ve bu da suyun soğumasına neden olur.

Kombimin su basıncı düşüyor, ne yapmalıyım?

Kombinizin su basıncı düştüğünde, kombiye su eklemelisiniz. Bunun için, kombinin ön tarafında bulunan su dolum vanasını açın ve kombiye yeterli miktarda su ekleyin. Dolum işlemi sırasında, kombinin basıncı yükselene kadar dolum vanasını açık tutun.

Kombimin sıcak suyu yetersiz, ne yapmalıyım?

Kombinizin sıcak suyu yetersiz ise, kombi filtresini kontrol etmeniz gerekebilir. Kombi filtresinin tıkanması sıcak suyun yetersiz olmasına neden olabilir. Filtrenin temiz olduğundan emin olmak için, kombi kullanım kılavuzundaki talimatlara göre filtre temizleme işlemini yapmanız gerekmektedir.

Kombimin sıcak suyu aniden kesiliyor, ne yapmalıyım?

Kombinizin sıcak suyu aniden kesiliyorsa, kombi su basıncını kontrol etmeniz gerekebilir. Su basıncı normalden düşükse, kombi sıcak su üretimini durdurur. Su basıncını yükseltmek için kombi ön tarafındaki su dolum vanasını kullanarak kombiye su ekleyin.

Kombimin sıcak suyu yeterince sıcak değil, ne yapmalıyım?

Kombinizin sıcak suyu yeterince sıcak değilse, kombi termostatını kontrol edin. Termostat ayarının doğru olduğundan emin olun. Eğer termostat ayarı doğruysa, kombinin ısıtma elemanlarının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, kombi servisiyle iletişime geçmeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56