Warmhaus kombi E06 hatası, birçok kullanıcı tarafından yanlış bilinir. Su basıncından kaynaklı bir arıza olarak düşünülür. Ancak kombi markalarının arıza kodlarının farklı olduğu unutulmamalıdır. Warmhaus marka kombilerinden E06 arıza kodu, gaz besleme hatası olarak adlandırılır. Hafife alınabilecek bir arıza türü değildir.

E06 arızasında gerekli işlemler doğru bir şekilde yapılmalıdır. Sorun düzeltilemeyecek durumda ise profesyonel destek almaktan çekinilmemelidir.

Warmhaus Kombi E06 Hatası Nasıl Çözülür?

Warmhaus kombi E06 hatası giderilmesi için birkaç işlemin sırasıyla yapılması gerekir. İşlemleri yapmadan önce kombi resetlenir ve tekrar açılır. Sorun giderilmediyse diğer işlemler yapılır. Bunlar:

  • Ortamdaki diğer gazlı cihazların durumu kontrol edilir. Böylelikle binadaki gaz durumu öğrenilir.
  • Kombinin altında bulunan giriş vanasına bakılır. Kapalı ise vana açılır.
  • Son olarak kombi tekrardan resetlenir. Bir süre sonra yeniden çalıştırılır.

Bu işlemler, sırasıyla ve doğru bir şekilde yapılırsa E06 arızası giderilir. Ancak sorun düzelmiyorsa kombi servisi ya da ustası çağrılmalıdır. Servis gelene kadar kombinin kapalı olması avantaj sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Warmhaus E06 hatası nedir?

Warmhaus E06 hatası, kombide sıcak suyun ısısının düşük kalması durumunda oluşan bir hata kodudur.

Warmhaus E06 hatası neyin işaretidir?

Kombide sıcak suyun ısısının düşük kalması durumunda, Warmhaus E06 hatası işaret eder.

Warmhaus E06 hatası nasıl çözülür?

Warmhaus E06 hatası çözümü için öncelikle kombinin su basıncı kontrol edilmeli, düşük ise su basıncı artırılmalıdır. Eğer su basıncı normal seviyedeyse, kombinin filtreleri temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Bu işlemler sonrasında hata devam ederse, kombi servisine başvurulması gerekmektedir.

Warmhaus E06 hatası önlenmesi için ne yapılabilir?

Warmhaus E06 hatasının önlenmesi için düzenli olarak kombinin bakımı yapılmalı ve filtreleri temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Ayrıca, kombinin su basıncı da düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Warmhaus E06 hatası garanti kapsamında mıdır?

Warmhaus E06 hatası, kombinin garanti kapsamında olup olmadığına bağlıdır. Kombi kullanım kılavuzunda belirtilen garanti şartlarına göre, kombinin garanti kapsamında olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer kombi garanti kapsamındaysa, hata giderimi için kombi servisine başvurulması önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56