Alarko Kombi kendi kendine çalışıyor oluşu kullanıcıları fatura konusunda tedirgin etmesinin yanı sıra kombilerinin bozulmuş olabileceği konusunda da korkutabilir. Kullanıcılar bu her iki konu için de haklıdırlar. Çünkü kombinin bazı nedenlerden dolayı sürekli çalışması hem faturanızı kabartır, hem de bir arızaya işaret olabilir. Alarko Kombi kendi kendine çalışıyor olmasının birkaç nedenini sıralamak gerekirse;

  • Dairenizde ısı kaybı olabilir: Oturduğunuz binada izolasyon yok ise ya da olmasına karşım yalıtım işlemi düzgün bir şekilde yapılmadıysa, daire içersinde bulunan kullanılmayan odaların petek vanası kapalı ve kapıları açık durumda, daire içinde cam açık ya da bir yerlerden soğuk hava girişi oluyorsa bu sebeplerden dolayı kombiniz sürekli çalışır durumda olur.
  • Eski tip döküm petekler kullanıldığı için olabilir: Eski tip döküm petekleri yapısından dolayı ısıtmak oldukça zordur. Kombiniz eski tip döküm petekleri ısıtmak için çok zorlanacağı için kombiniz sıklıkla devreye girecektir.
  • Kalorifer tesisatınız tıkalı olabilir: Kalorifer tesisatı da bakım yapılmaması nedeniyle tıkanabilir ve bu sorunun yaşanmasına neden olabilir. Temizlenmesi ile birlikte sorun ortadan kalkar.
  • Pompa arızalanmış olabilir: Alarko marka kombinizdeki pompanın arıza yapması sonuncunda da kombiniz sürekli devreye girecektir. Çağırdığınız teknik servis tarafından parça değişimi ya da tamir ile sorun çözülebilir.

Tüm bunları gözönünde bulundurularak kombiniz sürekli çalışabilir. Bu durum çok ileri seviyede ise; teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmanız önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56