Kombiler kış ayları başta olmak üzere insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Kombinin çalışmaması veya devreye girememesi, insan hayatına olumlu yönde olan katkılarını birden tersi yönüne çevirir. Alarko Kombi pa 30 Hatası ile karşılaşıldığında öncelikle sıcak su ve peteklerden faydalanıp faydalanmadığına bakılmalıdır. Eğer sıcak su ve ısınmada bir sorun var ise öncelikle;

  • Kombinin su basınç değeri kontrol kontrol edilmelidir. Eğer su basınç değeri olması gereken değerden düşük ise kombinin altında bulunan vanadan su takviyesi, eğer su basınç değeri yüksekse boşaltım yerlerinden fazla su tahliye edilmelidir.

Daireye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için;

  • Kombiyi kullandığınız dairede doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. (Örneğin; ocak) Eğer çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçin.
  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Yukarıda yazılan yönergeler uygulandığı halde hala Alarko Kombi pa 30 Hatası ile karşılaşılıyorsa teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56