Kombi sorunları ile mücadele etmeniz konusunda arıza kodlarının karşılığını anlatmaya ve bu arızalar ile nasıl baş edebileceğinize değiniyoruz. Ariston kombi f1 arızası nedir ve nasıl çözülür başlığı altında değerlendirmeler yapmaya hazırız.

  • Öncelikli olarak kombilerinizi resetlemenizi rica edeceğiz. Genellikle kısa süreli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor ve reset işlemi ile birlikte bu arıza kodu ortadan kalkıyor.
  • Sorun çözülmediyse eğer elektrik şebekenizi kontrol etmenizi rica edeceğiz. Bunun yanı sıra kombinin pompa motoru ile ilgili bir sorun da olabilir.

Gördüğünüz gibi sorunun tek bir nedeni bulunmuyor ve aslında tespit etmek de pek kolay olmayacaktır. Bu tür durumlarda ariston servis ekiplerine yönlendirmeyi tercih ediyoruz. Yine cihazın yani kombilerinizin aşırı ısınma sorunu da bu arıza kodunu beraberinde getiriyor. Servis ekipleri gerekli incelemeleri daha profesyonel bir şekilde yapacakları için sorunun çözülmesi de daha hızlı ve daha kolay olacak ve aynı zamanda ürünleriniz de zarar görmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56