Teknolojik ürünlerin kullanımında dikkatli davranmak durumundasınız ve yine bu ürünlerin bakımını da aksatmamanız gerekiyor. Aksi takdirde sorunlar her geçen gün daha can sıkıcı bir hal alacak ve servis ekiplerine ödeyeceğiniz rakamlar da günden güne artacaktır. Bunu yaşamamanız adına sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Ariston kombi f4 arızası ile karşı karşıya geldiğinizde yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Kombinin ateşleme bölümünde bir sorun olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu arıza kodu tam olarak buna karşılık geliyor. Ateşleme sorunu ile birlikte petekleriniz de ısıtmayacak ve aslında kombilerinizden tam manasıyla verim elde edemeyeceksiniz. Burada kontrol etmeniz gereken öncelikli nokta ise gaz vanası olacaktır.
  • Anakart ile birlikte ateşleme elektrodu incelemesini de yapmak gerekiyor ancak bunu servis ekiplerine bırakmanızda fayda vardır.

Ariston servis ekiplerinden alacağınız hizmet sonrası ürünlerinizin sorunu da ortadan kalkacak ve kombilerinizden verim elde etmeye devam edeceksiniz. Bu tür büyük sorunlarda servis desteği almak öncelikli olarak tavsiye edilendir.

444 78 56