Ariston kombi resetleme işlemi genel olarak elektronik sistem arızalarında yapılır. Kombi gösterge ekranında led ışıklar yanıp sönüyorsa elektronik sistemle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Ekran panelinde bulunan led ışıklar kombinin ısı derecesini gösterir. Işıkların sürekli ve sabit olarak yanması gerekir. Yanıp sönme durumunda sistemin başlangıç ayarlarına dönmesi ve takılma, algılama sorunları yaşanıyorsa giderilmesi sağlanır.

Resetleme yapılarak bütün sorunlar çözülemez. Elektronik sistemle çalışan cihazlar, güvenlik amacıyla kendini kilitleyerek çalışmayı durdurabilir. Bu kilitlenme resetleme ile çözülür. Sistemde yaşanan yanlış uygulama iptal edilerek sıfırlanır.

Ariston Kombi Resetleme Nasıl Yapılır?

Ekran panelinde yanıp sönen ışıkların düzeltilmesi için yapılacak Ariston kombi resetleme işlemleri aşamaları:

  • Elektronik ekran panelinde bulunan on-off düğmesi yanında resetleme tuşu bulunur.
  • Resetleme tuşuna sürekli olarak 2-3 saniye basılı tutun. Resetleme işlemi yapıldığında cihaz kendini kapatıp tekrar açar.
  • Led ışıklar yanıp sönmeye devam ediyorsa resetleme işlemini ikişer dakika ara vererek, 3 kere tekrarlayın. Resetleme işlemleri sonrasında sorun devam ediyorsa mutlaka yetkili servisi arayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56