Kalorifer suluğu ne işe yarar birçok kullanıcı bunun sebebini merak ederek öğrenmek istiyor. Kış aylarında kombi ve kaloriferlerin çalışmasıyla birlikte, kapalı olan ortamlarda nem oranı düşer ve ısınan havanın etkisiyle havasızlık sorunu yaşanır. Nemsiz ve havasız ortamlarda bulunan kişiler için birçok hastalık sorunu ve sağlık şikâyetleri oluşabilir. Ortamın nemlenmesini sağlayarak sağlık sorunlarının yaşanmasını engelleyen kalorifer suluğu, peteklere takılır. Suluk içerisinde bulunan su ısınmanın etkisiyle buharlaşarak havanın nemlenmesini sağlar. Oldukça pratik ve ekonomik olan sistem, faydalı ve yararlıdır. Sağlık açısından kullanılması gerekir.

Kalorifer Suluğu Ne İşe Yarar Açıklamaları

Kalorifer suluğu ne işe yarar açıklamaları ve faydaları:

  • Kuruyan hava ortamı, nefes alma sorunlarına neden olur. Astım, bronşit, sinüzit ve öksürüğe sebep olan kuru havanın solunması, kronik hastalıkların nüksetmesini sağlar.
  • Kuruyan havanın içerisindeki oksijen oranı düşer. Oksijen yetersizliği gelişme çağındaki çocukların beyin gelişimini olumsuz olarak etkiler.
  • Kuru hava bağışıklık sistemini bozar ve zayıflatır. Yaşam alanlarında olması gereken ideal nem oranı %50’dir. Kalorifer suluğu bu oranı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56