Auer Kombi 6C arızası gaz kesilmiş olmasına rağmen kombinin alevi algılamaya devam etmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda temel olarak gaz akışı olmaması yüzünden kombi ısıtma görevi görmeyecektir. Ancak kombi gaz geliyor gibi algıladığı için yanmayı da sürdürecektir. Bazı durumlarda gaz kesildi olarak gözükmesine rağmen gaz akışı kombiye sağlanabilir ve bu durumda kapalı gözükmesine rağmen yanmaya da devam edebilir. Bu durumda yapılacaklar;

  • Gaz valfini kontrol edilmesi gerekir. Gaz valfinde meydana gelecek bir arıza kapalı olmasına rağmen gaz akışının sağlanmasına neden olabilir.
  • Gaz kontrolünün yapılması. Doğalgazın kontrolü; gazın mevcut şekilde devam edip etmediğini anlamak için yararlıdır.
  • İyonizasyon sorunu; cihazda alevin olup olmadığını kombi iyonizasyon çubuğu ile gerçekleştirmektedir. Cihazda sahte alev durumu oluşuyorsa iyonizasyon arızası söz konusu olabilir.

Bazı durumlarda da cihazı resetlemek veya elektrik girişinden kapatıp açmak çözüm sağlayabilir. Eğer resetleme veya kapatıp açma sonucunda arıza düzelmiyorsa teknik servis tarafından kontrol edilmesi gerekir. Gaz akışı dışındaki sorunlar için teknik servis dışında müdahale kombide daha büyük sorunlara yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56