Auer kombi anahtar işareti genel olarak cihazda sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi ekranının sol üst köşesinde çıkan bu sembol, genel arıza işaretidir. Bu bakımdan kullanıcının sorunun kaynağını bulması gerekir. Tek başına anahtar sembolü bir soruna işaret etmemektedir. Anahtar sembolü sadece kombinin çalışmadığına dair sorun(lar) olduğunu göstermektedir. Bu sembolden hareketle cihazın kontrolünün ve asıl sorununun tespit edilmesi gerekir. Auer kombide anahtar işaretini gördüğünüzde;

  • R düğmesine basılmalıdır.
  • R düğmesine bastıktan sonra ekranda asıl hata kodu çıkacaktır.

Ekranda çıkan hata kodu LP, HL, AF gibi harfler veya alev gibi semboller olabilir. Bu ifadelerin her birisinin hata kodu olarak karşılığı bulunmaktadır. Hatanın tam olarak neden kaynaklandığını bulabilmek adına anahtar işareti sonrasında çıkan kodu değerlendirmek gerekmektedir.

Ayrıca cihaz resetlendiğinde de ekranda anahtar sembolü çıkabilir. Resetleme sonrasında herhangi bir sorun yoksa kombi çalışmaya başladıktan sonra anahtar sembolü kaybolacaktır. Fakat resetleme sonrasında yine anahtar işareti görünüyorsa bu durumda R tuşu ile gerçek sorun tespit edilmeli ve teknik servisten destek alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56