Auer Kombi BC arızası gaz yokluğu veya ateşleme arızası anlamına gelmektedir. Bunun yanında aşırı ısınma, atık gaz sisteminde sorun veya sıcak su sensöründe de sorun oluşabilir. Genel olarak sorunun kaynağı gaz akışının sağlanmamasıdır. Sorun cihaza gaz gelmemesinden kaynaklanabileceği gibi aynı şekilde kart, gaz valfi, iyon ve ateşleme kısmından da kaynaklanıyor olabilir. Sorunun öncelikli şekilde çözümü sağlamak için;

  • İlk olarak gaz akışını kontrol ediniz. Gazın geldiğini anlamak için ocak kombiye bağlıysa ocağı kontrol edebilir veya dairedeki ana saat üzerinden kontrol sağlayabilirsiniz.
  • Eğer gaz akışında bir sorun bulunmuyorsa bu durumda ateşleme hatasından kaynaklı olarak sorun oluşabilir.

Ateşleme hatasından kaynaklı olarak kombi çalışmıyorsa bu durumda teknik destek almak gerekecektir. Ateşleme hatası ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfinde veya ana kartta olabilir. Bir başka ihtimal ise kombinin aşırı ısınmasıdır. Güvenlik amacıyla aşırı ısınma halinde kombi çalışmayı durduracaktır. Ateşlemeye bağlı olarak oluşan sorunlarda teknik servis desteği almanız sorunu çözmek için gereklidir. Bilinçsiz şekilde yapılacak olan sorunlar başka sorunlar meydana getirebilir.

444 78 56