Auer Kombi C1 hatası kombideki gaz valfinin çalışması için yeterli akımın sağlanmadığı anlamına gelmektedir. Ekranda beliren C1 hatasına elektronik kart, gaz valfi gibi pek çok parça yol açabilir. Temel olarak hatanın kaynağı gaz valfi bobinlerine yeterli derece olacak voltajın gelmemesidir. Kombinin ateşlenmesi için gerekli olan akım sağlanmadığından kombi çalışmayacaktır.

Gaz valfinin açılması için yeterli voltaj sağlanmadığından valf de kullanım sırasında açılmamaktadır. Bu durum kombinin çalışmasını engellemektedir. Sorunun tespiti için kombinin içindeki valf kısmına bakmak gerekmektedir. Bu durum için kullanıcının yapabileceği müdahale bulunmamaktadır. Ancak yine de kesin olarak hatanın valften kaynaklı olduğunu öğrenmek için;

  • Kombinin R tuşuna basarak resetleyin. Eğer resetleme sonrasında yine aynı hata çıkıyorsa bu durum gaz valfinin arızalı olduğunu göstermektedir.

İlave olarak elektronik kart veya kombinin çalışmasını sağlayan kablo grubunda da sorun olabilir. Bu türden sorunlar yerinde tespit edilmelidir ve teknik servis desteği alınmalıdır. Teknik servis haricinde kombinize yapacağınız müdahale kombinin daha büyük sorunlar oluşturmasına yol açabilir.

444 78 56