Auer Kombi çalışmıyor sorunu için pek çok sorun olabilir. Bu sorunlar basit olanlardan teknik servis gerektirecek kapsamlı sorunlar olabilir. Genel olarak Auer kombiler de diğer kombiler gibi çalışma sistemine sahiptir. Kombinin çalışma sebebi bir veya birden fazla sebebe bağlı olabilir. Kombinin çalışmadığı durumlarda ekranda çıkan hata kodu, çalışmaya hangi durumun engel olduğunu anlamanız açısından yararlı olacaktır.

  • İlk olarak kombinin çalışmaması durumunda gaz vanası ve su basıncı kontrol edilmelidir. Ortalama su basıncı 1,5 olmalıdır. 1’in altına düşmesi halinde arıza verecektir.
  • Gaz ve su akışında sorun yoksa baca hattı kontrolü sağlanmalıdır. Baca yerinden çıkabilir veya hava akışını engelleyen tıkanma gibi durum olabilir.

Bu durumların dışında kalan sorunlar için ekranda çıkan arıza kodlarından hareket edilmelidir. Genel olarak gaz valfi, elektronik aksam, kart, tesisat çıkışı gibi nedenlerden ötürü sorun çıkmaktadır. Bu türden sorunlar için teknik servis desteği alınmalıdır. Kombinin çalışmama sebebi çok farklı nedenlere dayandığı için teknik servis desteği almadan müdahale etmek kombinin daha fazla arıza yapmasına yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56