Auer Kombi E03 hatası bacalı modellerde görülen bir sorundur. Hata kodu baca geri basma emniyeti sensörünün arızalandığını işaret eder. Bunun yanında parça kısa devre de yapmış olabilir. Her iki durumda da kombi çalışmayacaktır. Genel olarak kombi bacasında tıkanmanın meydana gelmesinden de oluşabilir. Baca kısmında meydana gelen bir tıkanıklık veya kirlenme halinde temizleyerek bu sorun çözülebilir. Ancak parçalarda meydana gelen sorunun teknik servis tarafından giderilmesi tavsiye edilmektedir. E03 hatası verdiğinde yapılacaklar;

  • Baca kısmında tıkanma veya yerinden çıkma olabilir. Baca girişlerini kontrol edin. Tıkanma ihtimaline karşı temizleme yapın.
  • Kontrol ve temizlemeye rağmen hata kodu sürüyorsa bu durumda fan, anakart veya prosestat arızası olabilir.

Fan, anakart veya prosestat arızasının olması durumunda teknik servis desteği almak gerekecektir. İlgili parçaların birisinde veya hepsinde aynı anda sorun meydana gelebilir. Parçalara teknik servis dışında müdahale edilmesi halinde kombi daha büyük arızalar yaratabilir. Bunun için olası sorunların önüne geçmek ve doğru teşhis koyulması için teknik servisten destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56