Auer Kombi E10 hatası düşük su basıncı hatasıdır. Auer kombiler de diğer kombiler gibi düzgün çalışmak için su basıncının yeterli seviyede olmasına ihtiyaç duyar. Genel olarak kolay şekilde giderilecek sorundur. Diğer kombiler gibi Auer marka kombilerin çalışması da 1,0 bar suyun yukarısında ve 2,0 barın altında olmaktadır. E10 hatası alıyorsanız yapılacaklar;

  • Su basıncını doğru seviyeye getirmek için musluğu açınız. Kombinin altında bulunan su doldurma musluğunu kullanmalısınız.
  • Basınç göstergesi 1,5 bara geldiğinde su doldurmaya devam ediniz. Yaklaşık olarak 2,0 bara kadar su dolumu yapabilirsiniz.
  • Eğer basınç barının fazlasından su girişi yaparsanız bu sefer tahliye kanalından fazla olan dışarıya püskürecektir. Bu durum da etrafın kirlenmesine yol açabilir, bar basıncını dolum sırasında takip etmelisiniz.

Gerekli bar ayarı yapıldıktan sonra kombi yine E10 hatası veriyorsa bu durumda resetleme yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da yine aynı hata görülüyorsa bu durumda kombi su basınç sondasında arıza meydana gelmiş olabilir. Sondada meydana gelen arızanın teşhis ve tamiri için teknik servis desteği alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56