Auer Kombi LP arızası en sık karşılaşılan hatalardan birisidir. LP hata kodu kombide basınç düşüklüğüne işaret etmektedir. Genel olarak kombinin ekranında anahtar işareti ile birlikte belirir. Hatanın oluşması halinde kombi çalışmayacak ve kullanılmayacaktır. Özellikle sık yaşanan bir sorun olduğundan kullanıcıların çözümü sık merak ettikleri bir sorundur.

LP arızanın çözümü için;

  • Basınç düşük olduğu için kombi tesisatına su basılması gerekir. Bunun için cihazın sol altında olan kısımda basınç göstergesinin 1 barın altında olduğu görülecektir. Sağ alt köşede bulunan mavi veya siyah doldurma musluğunun açılarak kombiye yeteri su girişi sağlanmalıdır.
  • Musluğu sola doğru çevirinin ve su sesinin gelmesini bekleyin. Su sesi ile birlikte bar göstergesi de hareket edecektir.
  • İdeal olarak su barının 1,5 işaretine geldiğinde vanayı kapatmanız gerekir. Eğer barın fazlası şeklinde su doldurursanız kombiye giren su tahliye kısmından dışarıya akacaktır.

Genel olarak LP arızası su barını ayarladıktan sonra düzelecektir. Su bar ayarını yaptıktan sonra R tuşuna basarak cihazı resetleyin. Sonrasında ise kullanabilirsiniz. Eğer bar ilgili seviyeyi göstermesine rağmen hâlâ LP arızası çıkıyorsa teknik servis çağırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56