Auer kombi sıcak su vermiyor hatası ile karşılaşıyorsanız bu duruma farklı etmenler sebep olabilir. Sorun genel olarak musluktan sıcak su akmaması ancak peteklerin ısınması şeklinde görülmektedir. İlk olarak sorun basit bir sebepten kaynaklanabilir. Bu durumda kombideki musluk için sıcak su derecesi kapalı veya düşük olabilir. İlk olarak bu kısmın açık olduğu kontrol edilmelidir. Bunun dışında sorun oluşuyorsa;

  • Basınç düşüklüğünün kontrol edilmesi gerekir. Kombinin içindeki suyun yeterli debisi bulunmaktadır. Aksi halde kombi suyun akışını tam olarak algılayamaz ve sıcaklığı da ekrana yansıtmayacaktır. Fakat bu durumda su ısınmaya devam edebilir. Bu durumda kombi çalışacak fakat sıcak su akışı olmayacaktır. Suyun debisi ve akışı teknik servis tarafından kontrol edilmelidir.
  • Üç yollu vana sorunu ise söz konusu vana sayesinde sıcak suyun belirli bölümlere aktarılmasıdır. Bunlar petek ve sıcak su musluğudur. Bu parçada arızalanmanın meydana gelmesi halinde petekler ısınabilir fakat musluktan sıcak su akışı sağlanmaz.

Her iki durumda da teknik servis müdahalesi yapılmalıdır ve bozulan parçalar söz konusu ise yeni parçalar ile değişim sağlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56