Baxi kombi E02 hatası kullanıcıların sıkça karşılaştığı hata kodlarından birisidir. Kombilerin teknolojideki gelişmelerle birlikte gelişmesi ve daha akıllı olması sonucu, kullanıcıları hata kodları aracılığı ile yaşanan sorunları bilgilendirmektedir.

Baxi Kombi E02 Hatası Nedeni ve Çözümü

Baxi kombi E02 hatası kombinin çok fazla ısınması nedeniyle karşılaşılan hata kodudur. Kombinizin gereğinden fazla ısınması sonucu bu hata gösterilir ve kombi çalışmayı durdurur.

Bu hata kodunu aldığınızda kullanıcı olarak çözüm amacıyla yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öncelikle kombinizin aşırı ısınması peteklerin (kalorifer) kapalı olması olabilir. Bu sebeple peteklerin vanasını açtığınızdan emin olun.
  • Peteklerin içerisindeki su tıkanmaları kombinin fazladan ısınmasına neden oluyor olabilir. Peteklerin su çıkışı yapabileceğiniz kısımları bulunuyor. Bu kısmı ingiliz anahtarı ile açabilir, suyu bir kovaya boşaltabilirsiniz.
  • Kombinizin reset tuşuna basılı tutarak kombinizi sıfırlayın.

Bir kullanıcı olarak bu hata kodunda yapabilecekleriniz bu kadardır. Bu aşamaları denediğiniz halde aynı hata ile karşılaşıyorsanız sorun kombinin iç aksamında olabilir. Bu yüzden servise başvurmanız tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56