Eca kombi türbin arızası olduğunda bu kombinin petekleri ısıtmasını önlememektedir. Kombide bu arıza olsa dahi mekanı ısıtmaya devam edebilmektedir. Arıza oluştuğunda sıcak suyu açtığınızda kombinin elektronik kartına komut gönderilmez. Bundan dolayı da musluktan sıcak su akmaz. Kombide oluşan bu arızanın sizin tarafınızdan tamir edilmesi mümkün değildir.

Kombi arızalarında mutlaka servis çağırılması gerekiyor. Arıza yapan türbin değiştirildiğinde kombi suyu ısıtmak için ateşleme yapacaktır. Bu şekilde musluktan sıcak su akabilecektir. Kombiye düzenli bakım yaptırılması ile arıza yapmasının önüne geçilebilmektedir. Bakım sırasında eskiyen bir parça olduğunda değiştirilerek sorun çıkmasının önüne geçilecektir.

Eca Kombi Türbin Arızası Nedeni

Eca kombi türbin arızası kalorifer sistemini etkilememektedir. Musluklardan akacak olan suyu ısıtamamasını göstermektedir. Kombinin suyu ısıtmasını sağlayan akış türbini arıza yapmış demektir. Parçanın değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kombi ile sıcak su kullanılması mümkün olmayacaktır. Kombide türbin arızası olduğunu şu şekilde anlayabilirsiniz.

  • Kombiyi çalıştırın
  • Sıcak su çeşmesini açın
  • Kombinin ateşlemesi çalışıyor ama gösterge panelinde musluk işareti görünmediğinde arızanın türbinden kaynaklandığını anlayabilirsiniz.
444 78 56