Kombiler insan hayatının vazgeçilmez ürünlerinden biri olsa da bazı durumlarda arızalar verebilmektedir. Bunlardan en sık rastlananı olan Baymak Kombi Damla İşareti kombinizde ateşleme olmamasına işarettir. Kombiniz ateşleme yapmıyorsa direkt servisi aramak ya da dışarıdan yardım talebinda bulunmadan önce birkaç işlem yapabilirsiniz. Bu işlemleri kısaca sıralamak gerekirse;

Baymak Kombi Damla İşareti ve Anlamları

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz varsa:
– Dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur.
– Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
– Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin.
– Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz yoksa:
– Böyle bir durumda dairenize gaz gelip gelmediğini anlamak daha zordur. Dış kapıdaki ve kombinin yanında bulunan gaz vanalarının açık olduğuna emin olun.
– Vanalar açıksa kombinizi resetleyin.

Tüm bunlara rağmen Baymak Kombi Damla İşareti çıkmaya devam ediyorsa en yakın teknik servisten yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56