Beko kombi çok yakıyor sorunu ile karşılaştığınızda nedenini merak ediyor olabilirsiniz. Kombinin çok yakması yoğuşmalı olup olmadığına bağlı olabilir. Eskiden üretilen kombiler yoguşmalı ve yoğuşmasız olarak üretilmekteydi. Ancak yoğuşmasız kombiler günümüzde üretilmemektedir. Yoguşmalı kombi modelleri ise enerji tasarrufu sağlamaktadır. Eğer kombiniz yoğuşmalı ise ve buna rağmen çok yakıyorsa bunun ilk nedeni kombinize gerekli özeni göstermeyip bakımını yaptırmamanızdır. Kombinizi uzun yıllar kullanmak ve enerji tasarrufu sağlamak istiyorsanız yaz ve kış dönemlerine bakımını yaptırarak girmelisiniz.

Beko Kombi Çok Yakıyor Sorunları

Beko kombi çok yakıyor sorunu çeşitli sebepler ile ortaya çıkabilir. Aşağıdaki nedenlere kombinizin çok yakmasına neden olmaktadır.

  • Evde ısı yalıtımının bulunmaması: böyle bir durumda evin ısısını ayarlamak için cihaz sürekli çalıştığından dolayı olması gerekenden çok daha fazla enerji harcar.
  • Oda termostatının kullanılmaması: evin sıcaklığı belirli bir seviyeye geldikten sonra oda termostat kombinin çalışmasını durdurmaktadır.
  • Kombiyi sürekli açık kapamak: cihazı sürekli olarak açıp kapamak daha fazla enerji harcanmasına neden olur.
  • Kombinin bakımının yapılmaması

Yukarıda bahsedilen problemlerin hiçbiri yoksa ancak cihaz yine de çok yakmaya devam ediyorsa Beko kombi Servisi ile görüşmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56