Bosch kombi 09 hatası belirli sebepler yüzünden oldukça sık rastlanılan kombi arıza kodlarından bir tanesidir. Kombi 09 arızası genel olarak su basınç sensöründe yaşanılan sorunun ifade edilmesidir. Bu sorunun belirli doğma nedenleri ve belirli çözüm şekilleri bulunmaktadır. En doğru hareketler ile sorunun çözümü yapılabilir.

Bosch Kombi 09 Hatası

Bosch kombi 09 hatası yani su basınç sensöründe oluşan arızanın belirli nedenleri bulunmaktadır. Bu sorunun çözümü içinse bu nedenlerin tespitinin yapılması ve bu nedenlerin üzerine gidilmesi gerekmektedir. Belirlenen kontroller sağlandığı vakit bazı işlemler ile sorunun çözümünü bulabilmektesiniz. Kombi 09 hatası için çözüm yolları olarak şu formülleri deneyebilirsiniz:

  • Bu hata durumuyla karşı karşıya gelindiği vakit cihazların bar değerinin kontrollerinin yapılmasında büyük faydalar olacaktır.
  • Kombi üzerinde bulunan yuvarlak basınç göstergesi üzerinden kontrolleri sağlayabilirsiniz.
  • 09 hatası alındığı vakit bar 1’in altında demektir. Bu durumda kombiye su basılması anlamına gelmektedir.
  • Kombinizin altında bulunan su musluğunu saat yönünün tersine çevirin. Bu sırada kombiye su basılıyordur ve bar 1,5 – 2 arasına gelince musluğu kapatın. İşleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Anlatılan çözüm yollarını denediğiniz halde sorun hala devam ediyorsa bir başka problemin olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda da teknik servis yardımı almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56