Bosch kombi c6 arızası yaşanması bakımı yapılmayan kombilerde sıklıkla gündeme gelebilir. Kombilerin kış dönemi öncesinde bakım, kontrol ve temizliğinin yapılması, tesisatın gözden geçirilmesi, peteklerin temizlenmesi ve havalarının alınması, gaz giriş ve çıkışlarının, bağlantı elemanlarının kontrol edilmesi gerekir. Yanıcı gazla çalışan kombi sistemi arızaları tespit edilip, sorunlar giderilmeden çalıştırılması ciddi ve hayati sorunlara neden olabilir. C6 hata kodu cihazda yaşanan hava akış problemlerinden kaynaklanır. Hava akışı sağlayan sistemlerin kontrol edilmesi ve arızaya neden olan kısımların düzeltilmesi gerekir.

Bosch Kombi C6 Arızası Nedir Nasıl Giderilir?

Kombilerde yaşanan Bosch kombi c6 arızası sistem mekanizmasını sağlayan parçalarda yaşanan sorunlardan oluşur. Bu sorunların tespiti ve çözümü yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Arıza yaşanmasına neden olabilecek sorunlar:

  • Fan arızası durumunda hata oluşur. Fanın onarılması veya değiştirilmesi sorunu çözer.
  • Prosestat sorunları ve arızası hata kodunu oluşturur. Prosestatın onarılması veya değiştirilmesiyle sorun çözülür.
  • Ana kart arızalarında hava akışı sorunu yaşanabilir. Ana kart arızası durumlarında değişim gerekir. Ana kart değiştirilmesiyle birlikte hata kodu giderilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56