Bosch kombi ea hatası yaşandığında kombide yakıt ve ateşlemeden kaynaklı bir sorun olduğu anlamına gelir. Kombide oluşa arıza kodları sistemde, tesisatta, elektronik mekanizmada bir problem yaşandığının bildirilmesini sağlar. Hata kodlarının ne anlama geldiği araştırılarak, soruna neden olan arızanın bulunması sağlanır. Kombi kullanım kılavuzlarında bu hata kodlarının neden olduğu bilgisi ve açıklaması bulunur.

Kombi arızaları olduğunda teknik servisi çağırmadan önce kontrol etmeniz ve yapmanız gereken bazı ön müdahaleler gerekir. İlk önce gaz kesintisi olup olmadığa bakın. Resetleme yaparak cihazın çalışmasını sağlayın. Sorun devam ediyorsa mutlaka yetkili servise haber verin.

Bosch Kombi EA Hatası Neden Olur?

Bosch kombi ea hatası yaşandığında birkaç sorun buna neden olabilir. Bu sorunların yetkili servis tarafından düzeltilesi ve giderilmesi gerekir. Sona neden olabilecek nedenler:

  • Ana kartta yaşanan arıza durumları ateşleme ve yakıt problemini yaratır.
  • Gaz valfi arızaları ateşleme ve yakıt sorunlarına neden olabilir.
  • İyonizasyon ve ateşleme elektrot arızaları hata kodunun oluşmasını sağlar. Bu sorunların giderilmesi, arızalı parçaların değiştirilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56