Bosch kombi c9 arızası kombinizdeki basınç sorununu işaret etmektedir. Bu durum sıklıkla karşılaşılan kombi arızalarından bir tanesidir. Hata kodları kombilerdeki sorunların belirlenmesi ve çözümlenmesi için uygulanan pratik yöntemlerdir. C9 arızası da bu hata kodları arasında sıklıkla karşılaşılan hatalardandır. Çeşitli kontrollerin yapılması sonucunda bu durumdan kurtulmak mümkündür.

Bosch Kombi C9 Arızası ve Su Basıncının Düzenlenmesi

Bosch kombi c9 arızası çözüm olarak basit ve pratik bir arızayı işaret eder. Genel olarak kombide yaşanılan su basınç problemlerine dikkat çeken bu arızanın bazı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntem ve kontrolleri sağladığınız takdirde sorundan hızlı bir şekilde kurtulabilmektesiniz. Bosch kombi c9 arızasından kurtulmanın yolları ise:

  • Kombinizin bar değerini kontrol edin.
  • Kombinizin bar değerinin kontrolünü yaptıktan sonra bar değerinin 1’in altında olduğunu görüntülüyorsanız kombinizin basıncının düşük olduğunu anlarsınız.
  • Bu düşük basınç probleminin çözüm yolu ise de cihaza su basılmasıdır.
  • Kombinin alt kısımlarında bulunan su musluğunu saat yönünün tersine doğru çevirdiğiniz zaman basıncın yükselmesini sağlayacaksınız. Kombinizde bar değeri normal seviyelere geldiği zaman musluğu kapatıp işlemi sonlandırabilirsiniz.
  • Kombilerde bulunan bar değerinin normal düzeyleri ise 1,5- 2 bar seviyeleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56