Bosch kombi 06 arızası sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Kombilerde çeşitli etkenlere bağlı olarak bazı sorunlar oluşmakta ve bu oluşan sorunlar da hata kodları ile belirtilmektedir. Kombi 06 arızası da bu hata kodlarından bir tanesidir ve 06 arızası da ısıtma sensörü hatası olarak geçmektedir. Bu hatanın çeşitli onarım yolları sizlere kolaylık sağlayabilir.

Bosch Kombi 06 Arızası Isıtma Sensörü Çözümü

Bosch kombi 06 arızası ısıtma sensöründe yaşanılan soruna dikkat çeken bir hata kodudur. Bu sorunun belirli çözüm yolları vardır. Bu yolları dikkatli bir şekilde deneyerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. Bosch kombi 06 arızası için deneyebileceğiniz çözüm yolları şu şekillerdedir:

  • Bosch kombilerinde iki adet ısıtma sensörü bulunur. Sorunun hangi sensörden geldiğinin tespit edilmesi gerekiyor.
  • Biri sıcak su sensörü diğeri ise kalorifer sensörü olarak geçmektedir. Bu iki sensör arasında sorunlu olanın tespitinin ve kontrollerinin yapılması gerekiyor.
  • Yapılan kontroller sonrasında sorunlu olan sensörün tespiti yapıldıktan sonra değişim aşamasına geçmeli ve arızalı olan kısımları değiştirmelisiniz.
  • Ölçü aleti ile ölçülerini yapabilir ve çeşitli araştırmalar ile sorunun hangisinde olduğunu kavrayabilirsiniz.

Gerekli işlem ve kontroller sonrasında sorunun çözümünü bulamadığınız takdirde teknik servis yardımı almanızda fayda var. Bilinçsiz işlem daha büyük zararlara yol açabilir.

One thought on “Bosch Kombi 06 Arızası

  1. Geri bildirim: Bosch Kombi 06 Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56